Pre pretekárov KBL ŠKP Martin bol úspešný víkend 13.-14.1 2018. Na Skalke nad Kremnicou sa uskutočnili M-SR v behu na lyžiach. Prví deň boli na programe šprinty voľnou technikou. V kategórii starších žiakov sa stal Majstrom Slovenska Martin Maťko, striebornú medailu si vybojoval Martin Cienik. V spoločnej kategórii mužov a juniorov sa stal vicemajstrom Slovenska Ján Holiga ml., Patrik Lučanský obsadil 12. miesto. V kategórii žien sa umiestnila Lenka Bičkošová na 6. mieste. V kategórii ml. dorastencov obsadil Michal Holiga 14. miesto a v kategórii ml. dorasteniek sa na 11. mieste umiestnila Nikola Maťková. V kategórii najmladších žiačok obsadila Radoslava Cieniková 14. miesto
a Sofia Kofrit 20. miesto. Ešte v ten deň poobede sa konal v Osrblí Slovenský pohár v biatlone, na programe bol rýchlostný biatlon, kde v kategórii st. žiakov zvíťazil Maxim Mejtský pred Martinom Maťkom, na 4. mieste sa umiestnil Martin Cienik. Radovan Cienik si vybojoval víťazstvo v kategórii mužov nad 40 rokov.

Na druhý deň sa na Skalke bežali dištančné preteky voľnou technikou. V kategórii st. žiakov sa stal Martin Maťko druhý krát Majstrom Slovenska. Ján Holiga ml. si v spoločnej kategórii mužov a juniorov na 15 km vybojoval striebornú medailu. V kategórii ml. dorasteniek sa umiestnila na 11. mieste Nikola Maťková. V kategórii veteránov nad 40 rokov si titul vybojoval Ján Néger, Ľuboslav Palguta obsadil 10. miesto. V kategórii veteránov nad 50 rokov sa zo striebra tešil Richard Demeter. V kategórii nad 70 rokov vybojoval Ján Holiga st. bronzovú medailu a v kategórii veteránok nad 50 rokov sa stala Majsterkou Slovenska Anna Novysedláková. V Osrblí sa bežali preteky s hromadným
štartom kde si druhé miesto vybojoval Maxim Mejtský a na treťom mieste dobehol Martin Cienik. V kategórii mužov nad 40 rokov sa na druhom mieste umiestnil Radovan Cienik. Pretekári tak získali počas jedného víkendu 9 cenných kovov na M-SR v behu na lyžiach a 6 v biatlone.