V dňoch 11.-12.2. 2023 sa na Skalke nad Kremnicou uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky v behu na lyžiach. V sobotu sa na štart pretekov v šprinte klasickou technikou postavila dvojica pretekárov ŠKP Martin, Eva Lehotská a Ján Holiga. Eva Lehotská obsadila v spoločnej kategórii žien a junioriek 7. priečku. Ján Holiga si v spoločnej kategórii mužov a juniorov vybojoval bronzovú medailu, pričom v kvalifikácii obsadil 2. miesto. V nedeľu sa bežali dištančné preteky, mladšie žiactvo klasickou technikou a ostatné kategórie voľnou technikou. V kategórii najmladšieho žiactva obsadil Marko Šupica 7. miesto, Adam Hrivnák 9. miesto a Alexander Dirnbach 9. miesto v kategórii mladšieho žiactva. V starších žiakoch dobehol Tomáš Blaho na 9. mieste. V kategórii žien nad 40 rokov zvíťazila Eva Lehotská, na 4. mieste dobehla Miroslava Zuzíková. V kategórii mužov nad 30 rokov zvíťazil Lukáš Zámečník. V kategórii mužov nad 40 rokov zvíťazil Ján Holiga a v kategórii mužov nad 60 rokov sa na 3. mieste umiestnil Pavol Jankech. Pretekári Klubu bežeckého lyžovania Športového klubu polície Martin si z M-SR doviezli päť cenných kovov.