V dňoch 10.-19.1.2020 sa uskutočnili tretie Zimné hry veteránov v Rakúskom Insbrucku. V dvanástich športoch súťažilo viac ako tritisíc športovcov. Bežecké lyžovanie sa uskutočnilo v Seefelde, kde sa minulý rok konali Majstrovstvá sveta v klasických lyžiarskych disciplínach. Na štart pretekov sa postavila aj štvorčlenná výprava Slovenských pretekárov v behu na lyžiach. V pondelok sa bežala trať 7,5 km klasicky, kde si zlatú medailu vybojoval Ján Holiga. V utorok sa už na trať 7,5 km voľnou technikou postavila trojica našich pretekárov, Ľubomír Kollár sa umiestnil na 14.mieste v kategórii M55, Richard Demeter získal striebornú medailu v kategórii M50 a Ján Holiga získal striebornú medailu v kategórii M40. V stredu sa na 15 km klasickou technikou umiestnil Ľubomír Kollár na 15.mieste. Vo štvrtkových pretekoch na 15 km voľnou technikou si Richard Demeter pripísal 7. miesto. V piatok sa bežala štafeta na 4x4km, kde sa na štart v našej vekovej kategórii od 160-199 rokov postavilo rekordných 16 štafiet. Víťazstvo si vybojovala Rakúska štafeta a o striebornú priečku bol boj až na cieľovú pásku medzi Poľskou a našou štafetou (Ľuboslav Palguta, Ján Holiga, Ľubomír Kollár a Richard Demeter), pri rovnakom čase rozhodla až cieľová fotografia ktorá nás posunula na bronzový stupienok. Počas piatich dní bolo ideálne slnečné počasie, tvrdé a ťažké trate, teploty nad nulou. V posledný pretekový deň sa však počasie zmenilo, napadlo 10 cm nového snehu a počas pretekov na 30 km voľnou technikou neustále snežilo. Aj s týmito ťažkými podmienkami sme sa museli vyrovnať a preteky sme dokončili, Ján Holiga na 4.mieste, Richard Demeter na 9.mieste a Ľubomír Kollár na 21. mieste. V konkurencii pretekárov z dvadsiatich štátov sme sa nestratili a domov sme si doniesli štyri medaily (tri individuálne a jednu v štafete).

Poznačil: Ján Holiga