V sobotu 28. januára 2012 sa šiesti pretekári klubu bežeckého lyžovania Martin postavili na štart 39. ročníka Bielej stopy SNP, ktorá je zaradená aj v medzinárodnom kalendári diaľkových behov Euroloppet. Preteky sa konali na Skalke nad Kremnicou za krásneho slnečného, ale mrazivého počasia. Na programe boli preteky na 47 km a 25 km voľnou technikou, pričom sa na štart postavilo okolo 700 lyžiarov. Na kráľovskej 47 km trati sa až traja prtekári KBL Martin dostali do prvej desiatky. Víťazom pretekov sa stal náš bronzový olympionik a reprezentant SR v biatlone Pavol Hurajt pred svojím oddielovým kolegom Dušanom Šimočkom, na štvrtom mieste dobehol Ján Holiga ml., na 6. mieste bol Richard Demeter, pričom sa stal aj víťazom kategórie nad 45 rokov, na 7. mieste dobehol Radovan Cienik. Na polovičnej 25 km trati zvíťazil ďalší reprezentant SR v biatlone Matej Kazár, Ján Néger dobehol na 11. mieste a zároveň sa stal víťazom kategórie mužov nad 35 rokov, Patrik Lučanský dobehol na 57. mieste a Ján Holiga st. na 101. mieste, pričom v kategórii mužov nad 55 rokov mu patrila 5. priečka. V nedeľu 29. januára 2012 sa na štart juniorskej bielej stopy, ktorá sa bežala klasickou technikou a bola zaradená do Slovenského pohára postavil Jaroslav Halgaš, ktorý v kategórii dorastencov na 9 km obsadil 5. miesto.