Pretekári klubu bežeckého lyžovania Martin sa dňa 14. 1. 2012 zúčastnili III. kola Slovenského pohára v behu na lyžiach na Štrbskom Plese. Organizátorom podujatia bol Športový klub Štrba. V kategóriach dorastu a dospelých sa bežalo voľnou technikou. V kategórii starších dorastencov na trati dlhej 10 km sa na 3. mieste umiestnil Jaroslav Halgaš. V spoločnej kategórii mužov a juniorov sa bežalo 15 km a na 5. mieste sa umiestnil Ján Holiga ml., Patrik Lučanský sa umiestnil na 11. mieste, pričom mu v kategórii juniorov patrilo 7. miesto. V kategórii veteránov sa na 1. mieste umiestnil Ján Néger a na 2. mieste Radovav Cienik. V  kategórii veteránov do 50 rokov si 2. miesto vybojoval Richard Demeter. V kategórii veteránov nad 60 rokov sa Ján Holiga st. umiestnil na 7. mieste. V kategórii veteránok sa na 2. mieste umiestnila Miriam Cieniková. Pretekári KBL Martin sa dňa 28.1.2012 postavia na štart najväčších pretekov na Slovensku a to je Biela Stopa SNP na Skalke pri Kremnici, kde budú pretekať na tratiach dlhých 25km a 45km.