Športový klub Štrba usporiadal v dňoch 15.-16.3.2014 na Štrbskom Plese druhé M-SR v behu na lyžiach. V sobotu sa v kategórii mužov a juniorov bežalo 20 km voľnou technikou. Prvý krát v sezóne sa stalo, že sa na štart pretekov postvila celá Slovenská špička na čele s Martinom Bajčičákom, Petrom Mlynárom a reprezentantov do 23 rokov. Titul Majstra SR si vybojoval pretekár z ŠKP Štrbské Pleso Martin Bajčičák ( 14. miesto na OH v Soči na 50 km) pred svojím oddielovým kolegom, tiež účastníkom OH v Soči Petrom Mlynárom. Prekvapujúco sa do súboja o bronzovú medailu zamiešal pretekár Klubu bežeckého lyžovania Martin, Ján Holiga ml. , ktorý sa na medzičasoch porovnával s reprezentantom do 23 rokov Rudolfom Michalovským z LK Jase Látky. Nakoniec ho však v cieli delilo od bronzovej medaily 11 sekúnd a tak si vybojoval nepopulárne 4. miesto, čo bolo aj tak v silnej konkurencii úspechom a motiváciou do ďalšej sezóny.  Ďalší pretekár klubu bežeckého lyžovania Martin, Richard Demeter sa umiestnil na 17. pozícii. V nedeľu 16.3.2014 sa uskutočnili šprinty dvojíc voľnou technikou, kde každí člen tímu bežal 4x1km úsek, pričom si po každom úseku odovzdávali štafetu. Majstrami SR sa stal tím v zložení Bajčičák, Mlynár, pred dvojicou z MKL Kremnica a dvojicou z LK Jase Látky. Naši pretekári Radovan Cienik s Jánom Holigom ml. dobehli na 9. mieste.